2. ročník Suchdolského country festu - ohlasy

*****

Dík za skvjelej fesťák.Moc dobře se hrálo a lidi taky super.Konferenciér bezva apořadatelé taky tak.Už se těšíme na další ročník,kde bysme si opět rádi zahráli. Za Můjčass -Anča- bssman.
P.S.Jak sme se bavili(pokud si někdo vzpomene) tak bych v žádném případě nedělal fest jako soutěžní.Kapely to odrazuje a zbytečně stresuje.Nechte to na lidech.

*****

Hráli jsme letos na Suchdolfestu poprvé a doufám, že ne naposled. Bezva místo, výborná organizace, příjemný profi moderátor a fajn atmosféra. Takové akci si zaslouží přízeň počasí (to se potvrdilo :) a i odjinud. Díky organizátorům za pozvání a přejeme hodně zdaru do příštího ročníku. za eFeM Grass velké Dík a AHOJ.

*****

Byla to skvělá akce a moc mně mrzelo že jsem musela odjet :-)) Ale příští rok určitě zůstanu a někdy v pátek se objevím :-) Jste moc fajn lidi :-) Silvie - Šiška

*****

Marto děkují ,že jste připravili krásny program .
Určitě přijedu zase když se dovím ,že se u vás něco děje
Všechny vás zdarví JEZEVEC
AHÓÓÓÓJ

*****

Dík za krásný zážitek, fest neměl chybu. Pepa

*****

Tak máme za sebou 2. ročník Country festu.

Teď mohu bez váhání prohlásit, byl to skvělý zážitek a kdo nebyl, zaváhal. Ale vrátím se ve vzpomínkách trochu zpátky. Ve Western klubu jsem prožíval stadium příprav na Country fest v rovině členské :-), manželka Lidka spolu s Martou v rovině řídící, což znamenalo každodenní sezení do noci u počítače, spoustu telefonátů, tvorbu podkladů, komunikaci s kapelami, sponzory, dodavateli, výrobu propagačních a jiných materiálů atd. Prostě makačka, ale děvčatům to spolu šlape a tak to zvládly na jedničku. Noc před Country festem - horor - probudím se v noci a na střechu chaty valí déšť. Tak to je v háji, blesklo mi hlavou, celá námaha kolem přípravy akce na Sokoláku byla na nic, chlapi se zbytečně namakali při dovozu a stavění pódia a lavic z Kunína, budeme se muset přemístit do kulturáku, což byla katastrofická verze při nepřízni počasí. Jak se ale říká, ráno moudřejší večera, bylo sice pod mrakem, ale nepršelo. Takže hurá na Sokolák a prosím prosím, ať neprší. V deset hodin to má začít, stánky s občerstvením restaurace Centrum  a Hospody na hřišti jsou připravené na provoz, přijíždí zvukař, pokývá celkem spokojeně hlavou nad zázemím - stánkem - který jsme mu připravili a zkušeně instaluje na pódiu aparaturu, na které hodně závisí úspěch festu. Děvčata z Western klubu rozbíhají provoz kuchyně v klubovně u kynologů, mají za úkol nakrmit a napojit sedmdesát hudebníků - jsou připravené řízky, klobásky, žebra a zelňačka. Mňam, ještě teď bych si dal. Dorazil moderátor celého Country festu - Luki a ladí s Lidkou a Martou průběh programu. No a neprší, takže v deset Luki zahajuje festival na Sokoláku. Program je rozdělený do 4 programových bloků, z každého bloku vítězí jeden z účinkujících a je odměněn krásnou dřevěnou plaketou. Plakety vyrobila firma Hanák z Bělotína podle grafického návrhu firmy Regereklama. Každý účinkující dostává upomínkový list. Postupem času se areál zaplňuje návštěvníky a k naší neskonalé radosti se objevuje i slunko. Končí první blok - písničkáři - kde zvítězili "Bratři Bluegrassovi". Vítězí díky přízni diváků, vlastně všechno hlasování je dnes jen a jen v rukou diváků, kteří prostřednictvím speciálního zařízení (prkno s hřebíky), dávají své hlasy (nabodávají své lístky na příslušný hřebík) své vybrané kapele. Zvukař je skvělý, zvládá v klidu a pohodě během desetiminutové pauzy nazvučení nových účinkujících.
Moderátor Luki nenechává nikoho na pochybách, že do country patří, přijíždí spolu s Otíkem Maderem na koních a ohlašuje dalšího účinkujícího. Na louce předvádí modelář své ultra lehké letadélko, vpravo si můžete zkusit u pana Zbyňka Kuchyňky paintbalistické střílení, vlevo jezdí v kruháči na konících Otty Madera zájemci všech generací. Přijíždějí další a další účinkující i diváci, Malý Bill (Staňa Kutěj) bravurně zvládá řízení provozu i řešení malých technických problémů. Program běží hladce dál, v prvním odpoledním bloku vítězí zaslouženě naše "krevní skupina" kapela Smečka z Mankovic, se kterou si později premiérově zahrála jako host Katka Tyčová - chata Kletné. Luki nás bavil jako vždy svými vtipnými bonmoty a drobnými soutěžemi, diváci se bavili i mezi sebou - setkání s přáteli a kamarády společných zájmů. Druhý odpolední blok vyhrála kapela OK Country Valašské Meziříčí. Večerní blok zahájil písničkář René Souček, to už se pomalu stmívalo a po slunečném odpoledni se lehce ochladilo. Ve večerním bloku nás "dostala" svým country rockem skupina Hubertus z Uničova, která taky zaslouženě vyhrála. To už bylo před pódiem plno tanečníků a nálada - prostě výborná. Večerní blok ukončila kapela Welcome Drink, která byla skvělá a velmi družná a nabízela nám prodloužené vystoupení k tanci i poslechu. Jenže zvukař toho měl už za ten den plné kecky a patří mu náš velký dík za skvělý zvuk a výbornou spolupráci s účinkujícími a tak Luki program ukončil. Wecom Drinku se nechtělo a tak s námi poseděli do 4 ranních hodin. A tečka. No ještě ne, protože každá akce se nejen připravuje ale i uklízí a tak neděle dopoledne byla pro členy Western klubu "úklidová" a úterý bylo "skládací a odvozové" kdy se do Spálova vezlo podium a do Kunína lavičky. Takže až teď konečná tečka. Jak jsem řekl na začátku, bylo to skvělé a kdo nebyl, zaváhal. Ještě na závěr poděkování všem kamarádům, kteří se na Country festu svou prací podíleli, sponzorům Městysi Suchdol nad Odrou a Agrosumaku a.s., kynologům Suchdol nad Odrou za zapůjčení prostorů na Sokoláku. A kdo má zájem se dozvědět více podrobností, najde je na www.suchdolskycountryfest.cz nebo www.westernklub.cz. A úplně nakonec potěšující zpráva pro příští rok, ohlasy od diváků a kapel jsou tak pozitivní, že mnohé kapely se přihlásily již na příští rok. Takže díky Lidko a Marto, zvládly jste to perfektně :-)Jarek - fotograf WK

Komentáře jsou uzavřeny