Kapely a písničkáři

11. ROČNÍK – SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST 1.-2. 7. 2022 připravuje se....

Záštitu nad festivalem převzal starosta městyse Suchdol nad Odrou Ing Richard Ehler.
Festival se koná za finanční podpory městyse Suchdol nad Odrou.
Pořádá WESTERN KLUB z.s.
HLAVNÍ SCÉNA - zvuk Jiří Macíček, Nový Jičín
MODERÁTOR - Ing. Richard Ehler

Folkové duo Ty a My  , Humpolec

Ty a My -folkové duo z Humpolce s písničkovým pořadem "Zpívání do ticha". Eva Krejčí a Vláďa Martinec. Ty a My hraje známé pohodové písničky, které si společně můžete zazpívat a které Vás naladí na příjemnou atmosféru. Duo Ty a My působí na hudební scéně teprve čtvrtým rokem, ale má již za sebou mnoho koncertních vystoupení jak v prostředí malých klubů tak na velkých pódiích letních festivalů. V loňském roce folkové duo Ty a My vystoupilo například na společném koncertu s Jindrou Kejakem v letošním roce rádi přijali pozvání na společný koncert s Vojtou Kiďákem Tomáškem. Můžete je vidět na mnohých hudebních akcí jako je například Velkomeziříčské hudební léto nebo Třeboňský rynek a na mnoho dalších
setkání muzikantů nebo trempských potlachů, výročních ohňů a kamarádských posezení. Vše o nich na www.tyamy.estranky.cz

 PROLOM - Prostějov, country

 

Tato kapela vznikla na podzim v roce 2017 po rozpadu kapely Karanténa,s kterou jsme vystupovali tři roky a dohodli se,že postavíme kapelu novou.Tak se stalo.Po krátkém čase jsme Prostějova.Tak že Prolom:Prostějov - Olomouc se shodli na novém názvu - CW Prolom.Jen pro vysvětlení:Olda Šanda a Petr Carda jsou z Olomouce a ostatní muzikanti z.Začali jsme pracovat na novém repertoáru s naší dílny,který je sestaven ze skladeb country a bluegrassu s českým textem.

 TEATET - Řepiště , multižánr

Jsme parta holek, která ráda zpívá. Pravidelně jsme se scházely v páteční večery vždycky u některé z nás. K dobrému zpívání patřila i domácí bábovka, pohoštění, káva, někdy vínko ale hlavně čaj. Odtud pramení i náš název - Tea tet. Daly jsme se dohromady v říjnu roku 2014 a poprvé jsme se veřejnosti představily téhož roku na vánočním koncertě v řepišťském, dřevěném kostelíčku Sv. Archanděla Michaela. Naše zkoušky měly ze začátku pevný řád. Nejdříve bylo nutné probrat všechny důležité informace co, kdo, kdy, jak a kde a pak jsme se pustily do samotného zkoušení. Dospěly jsme ale do stádia, kdy nám došlo, že s takovým přístupem fakt nic nenacvičíme a dopředu se neposuneme. Takže nastala zásadní změna, kdy se nejdříve pořádně pracuje a pak až kecá. Náš teatetovský repertoár je rozličný a zpívaný ve vícehlasech s větší částí ve vlastních úpravách. Obsahuje nejen lidovky ale také černošské spirituály, koledy, skladby od J. Ježka, E. Presleyho, Erica Claptona, Michaela Jacksona, Raye Charlese, Leonarda Cohena, Karla Svobody, písně z filmů Sestra v akci, Mistr Bean nebo Limonádový Joe a další od různých autorů. V současné době velice úzce spolupracujeme s vynikajícím muzikantem, klavíristou - Lukášem Havířem, ale zpíváme i a capella s občasným doprovodem na kytary, flétny či perkuse.
Pokud byste měli o naše vystoupení zájem, prosím, prubněte kontakt v Kontaktech a zkontaktujte nás. Budeme se těšit na shledání! ☺


LABAJOVCI - Třinec, folk, country/bluegras

Skupina LABAJOVCI byla téměř rodinnou kapelou,která vznikla již před mnoha léty,ale časy se mění tak pár změn bylo i u nás.Hrajeme převzatou muziku na pomezí tramp-country-bluegrassové a lidové muziky.Jsme k vidění nejvíce v okolí Třince až Jablunkova..... Koncertujem převážně ve čtyřech až pěti....a teď ve složení Josef, Libor,Slavo,Martin a Pavel


WHISKEY BEFORE BREAKFAST – Ostrava, Bluegrass

Naše skupina hraje moderní, progresívní bluegrassovou muziku s důrazem na vícehlasné vokály, proložené instrumentálními sóly. Repertoár je složen jednak ze skladeb   zpívaných v anglickém jazyce, dále pak i z českých písniček tohoto žánru, nedílnou součást pak tvoří i instrumentální skladby.

Hrnek - Morava, folk acoustic

Vznik kapely Hrnek je datován na září roku 2005.
Hrnek objížděl se svým repertoárem různé soutěže a festivalové klání, kde taky získal nějakou tu cenu. Nejvíce si ovšem váží ceny z 34. Mo-helnického Dostavníku – 2. Místo v soutěži a také z 35. Mohelnického Dostavníku – nejlepší píseň dostavníku.
Každá kapela má samozřejmě svůj vývoj jak muzikantský tak i kolegiální a lidský, což samozřejmě platí i o Hrnku. Po menší stagnaci v roce 2014 se s vervou Hrnek pustil do přípravy nového repertoáru. Také se změnil lehce hudební styl kapely, jdeme tzv. „s dobou“ kde si troufáme říct, že hrajeme New acoustic music a tíhneme více do grassu, americké-ho folku, či do přísněji ohraničených stylů.


THE(y)WANTED - Černá Hora, country-rockabilly-rock and roll

Kapela vznikla v reakci na vyhlášení prvního nouzového stavu a zákazu zkoušení "hlasitých" kapel jako rodinná, akustická kapela, zkoušející v naší kuchyni. První nahrávka písně Křen (04/2020) byla spíš recese, ale reakce na ni nás podpořili v myšlence založit si country-rock and rollovou kapelu THE(y)WANTED. Termín prvního koncertu (06/2020) dohodnutého ještě před tím než jsme sehnali zbytek kapely nás donutil k nebývalé aktivitě ve skládání vlastních písní a formování kapelního soundu.První koncert byl ještě napůl tvořen z převzatého repertoáru CCR a z našich autorských písní. Všichni členové kapely hráli nebo hrají v různým místních amatérských kapelách od folku po bigbeat. Zkušeností máme dostatek z minulých kapel a řekl bych, že THE(y)WANTED jsme si složili za odměnu. Je to vidět i na našich vystoupeních a všechny nás to velmi baví.
Během léta 2020 jsme odehráli již ve čtyřčlenné sestavě 9 koncertů po hudbeních klubech a festivalech.
Během roku 2021 jsme nabrali novou posilu, harmonikáře Boba a naopak jsme se rozloučili s Henisem – akustickým kytaristou. V této nové 4-členné sestavě jsme již odehráli dalších asi 20 koncertů včetně našeho prvního vystoupení na suchdolském Country festu 2021.
Protože se nám atmosféra celé akce líbila, rádi bysme tohle zopakovali i v roce 2022 :-)
V současné době mám v repertoáru asi 25 písní z nichž většina je již plně autorských.

 
DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
 
Po létech formování stylu a písní v Trvalé náhodě došlo v roce 2014 ke vzniku country-rock-folk-pop-rollové kapely Druhá náhoda.

Rádi hrajeme lidem, kteří se rádi baví. Pak nastane přenos energie mezi námi a obecenstvem. Tento přenos energie je vzájemný, takže jsme po koncertě všichni úžasně nabití energií do dalšího života. a vo tom to je.


eFeM Grass - Frýdek - Místek, bluegrass


LEPENEC - Hranice, country


Yoshville Grass -Zlín, bluegrass

Kapela Yoshville Grass vznikla v říjnu 1989 na jablečné brigádě střední průmyslové školy ve Zlíně, kde se náhodně sešlo několik spolužáků z ročníku s nástroji jako kytara, banjo a mando-lína, sehnali ještě jednoho kamaráda, tomu dali do rukou kontrabas a zbývalo jen najít mladou krásnou houslistku, což se podařilo a kapela začala hrát. Název si odvodila od místa ve Vizo-vických vrších, kam jezdili společně na vandry a které pojmenovali Yoshvill (čti jošvil), což byl takový protipól mekky bluegrassu, města Nashville. Když bylo po čase vhodné dát kapele název, Yoshville Grass se přímo nabízel.

Kapela hrála v průběhu těch mnoha let v nejrůznějších sestavách a ze zakládajících členů v ní zůstal Petr Ovčáček kytarista a současný kapelník. V současné sestavě Yoshville Grassu dále hrají: na banjo Michal Škoda, na mandolínu Paver Zwicker, na kontrabas Petr Bělík a dále je tu milý stálý host - zpívající houslistka Pavla Bortlová.


TOMMY CAYTER & hosté - Velký Osek, country-folk


ZAJATCI Odry, folk


BO! BOSORKY- Ostrava, tram-folk


ZA KONCEM -Sviadnov, folk-pop
ŠANSONIKA - Orlova, šanson-folk


NOČNÍ VLAK - Lipina, bluegrass

Jsme čtyřčlenná bluegrassová kapela z Lipiny. Hrajeme bluegrassové skladby od tradičních skladeb přes spíše moderní skladby až po naše vlastní kousky. Zpíváme spíše česky, ale občas i anglicky. České texty, které zpíváme, většinou píše náš kytarista.
Kapela „Noční vlak“ existuje cca od roku 2015. Původně jsme začali jako rodinná čtyřčlenná kapela a hráli jsme různé žánry, ale jak šel čas, stále více jsme se přikláněli k bluegrassu, což mělo za následek změny v obsazení. Během roku 2019 kapelu opustila Hanka Lounová. Problém, kterému jsme čelili, byl, že jsme doma neměli žádného pořádného hráče na banjo, Shodou šťastných okolností naši vlakovou četu na začátku roku 2021 doplnil Petr Brandejs (banjo, rezofonické banjo, zpěv).
Společně hrajeme hudbu, kterou milujeme, a rádi bychom se s vámi o tuto lásku podělili.


JARA TRIO - Nový Jičín, country
TAK URČITĚ! - Morava, cover acoustic
COUNTRYBAZAR - Český Těšín, country


10 ROČNÍK – SUCHDOLSKÝ COUNTRY FEST

 • ZAJATCI - Odry, folk, tramp
 • DOMINIKA- Ostrava, folk
 • ODNIKUD NIKAM Bystřice nad Olší, folk-folklór
 • Wind Bluegrass Havířov
 • HUBERTUS - Litovelské Pomoraví, country
 • PROLOM - Prostějov, country
 • MIKI ZÁBRANSKÝ Nový Jičín, folk
 • TEATET - Řepiště , multižánr
 • LABAJOVCI - Třinec, folk, country/bluegras
 • FJETEV - Třinec, všehochuť
 • MY A TY , Humpolec, folkové duo
 • BO! BOSORKY - Ostrava, tramp-folk
 • SAKRAPES - Brno, Bluegrass
 • AREST - Bruntál-Rýmařov, bluegrass
 • FEST! - Český Těšín, bluegrass
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST – Ostrava, Bluegrass,
 • FČIL a TU – Nový Jičín, Bossafolkpopblues
 • MODRÝ AMADEUS - Opava, folk, country
 • THE(y)WANTED - Černá Hora, country-rockabilly-rock and roll
 • 5 POD NULOU - Opava, folk-country-tramp
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou, country

 

9. SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU

 • BG NOVA - Šumperk , country-bluegrass
 • FEST! - Haviřov,bluegress
 • COUNTRYBAZAR - Český Těšín, country
 • AREST - Bruntal, Bluegrass
 • FLÁM - Brno, Acoustic misic, bluegrass
 • ŠANSONIKA - Orlová, šanson, folk
 • KRYSTAL - Frydek Místek, country-bluegrass
 • HORIZONT BAND,Vysočina, country, bluegrass
 • 5 POD NULOU - Opava, folk, coubtry, tramp
 • DO POHODY - Nový Jiřín, country
 • ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou, country
 • MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk
 • Tak určitě! - Prostějovsko, Vyškovsko, Kroměřížsko, Acoustic music
 • DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
 • FCHIL a TU - Nový Jičín, folk
 • ZAJATCI - Odry, folk
 • VILDA ROUBÍČEK - Praha, folk s prvky rocku a popu
 • BO! BOSORKY- Ostrava, tram-folk
 • JARA TRIO - Nový Jičín, folk a country
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava,bluegrass
 • FUNNY BEANS - Holíč (SK), country,swing, newgrass

 8. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2018
 • BLUEGRASS COMEBACK - Opava, bluegrass
 • eFeM Grass - Frýdek - Místek, bluegrass
 • ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop
 • DO POHODY- Nový Jičín, country
 • FUNNY BEANS - Holíč (SK), country,swing, newgrass
 • PÁR STRUN -Střítež u Českého Těšína, country
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava,bluegrass
 • COUNTRYMEN - Levice (SK) – country-rock
 • HUBERTUS - Litovelské Pomoraví, country rock
 • JARA TRIO - Nový Jičín, folk a country
 • ŠIDLO - Partizánske (SK) , bluegrass
 • JE NÁS MOC - Uherské Hradiště, country
 • BO! BOSORKY- Ostrava, tram-folk
 • DOMINIKA - Ostrava, folk- country-blues
 • BLUE EXIT - Dolany, bluegrass
 • EARLY TIMES - Brno, bluegrass
 • VILDA ROUBÍČEK - Praha, folk s prvky rocku a popu
 • MARIAN & ÚLETY - Velké Bílovice, folk
 • ZAJATCI - Odry, folk
 • MEZIČAS - Brno, folk
 • FCHIL a TU - Nový Jičín, folk
 • THE McMILLAN´S BROTHERS- Frýdek-Místek, bluegrass
 • DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
 • Tonda Bartošík & Tak určitě! - Prostějovsko, Vyškovsko, Kroměřížsko, Acoustic music
 • MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou, country

7. SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2017

foto: http://westernklub.rajce.idnes.cz/000_-_7.7.-8.7.2017_7.rocnik_Suchdolsky_country_fest_Kletne_Suchdol_nad_Odrou/

 • ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop
 • TIENE  - Trnava (SR), folk-rock
 • DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
 • THE ROCK BLUEGRASS - Ostrava, bluegrass - rock
 • FCHIL a TU - Nový Jičín, folk
 • OTISK - Nový Rychnov, country
 • eFeM Grass - Frýdek - Místek, bluegrass
 • ARREST- Bruntál, country
 • VERANDA - Jablonec nad Nisou, folk a country
 • HRNEK - Morava, folkgrass musick
 • DOMINIKA - Ostrava, folk- country-blues
 • MAZZEC- Pardubice, folk
 • ZATÍM BEZ - Zdeněk Farník, country-trampská-folk-bluegrass
 • FLÁM - Brno, bluegrass, folk, acustic music
 • ZAJATCI - Odry, folk
 • SLATINSKÝ SCHRUMMEL - Slatina u Bílovce, country
 • OK country - Valašské Meziříčí, country
 • SMEČKA - Mankovice a okolí, country
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava, bluegrass
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou, country
 • HUBERTUS - Litovelské Pomoraví, country rock
 • KARANTÉNA - Prostějov, country
PÍSNIČKÁŘI - SCÉNA SALOON MALÁ SKÁLA
TULÁK – Libor Žila - Ostrava folk, country
 • SILVIE ŠIŠKA GADULOVÁ - Ostrava, vlastní tvorba
 • MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk
 • RADIM „LIŠÁK“ KAŠPÁR - Frýdek-Místek, folk
 • Radim ČAGO Kolarčík - Kletné, country

 6. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2016

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/u-prehrady-kletne-znela-country-hudba-20160731.html
 

 • Libor Žíla TULÁK - Ostrava
 • FLÁM - BRNO a široké okolí
 • ZÁLESÁCI - Petrovice Slovensko
 • OKcountry - Valaské Meziříčí
 • Martin Miki Zábranský - Nový Jičín
 • Josef Pinkas Horník - Bohumín
 • HRNEK - Morava
 • ŠPUNT Přerov
 • ZA KONCEM - Frýdek.Místek
 • TRB – The Rock Bluegrass - Ostrava
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
 • BOUNTY - Brno
 • ZAJATCI - Odry
 • MARIÁN & ÚLETY - V. Bílovice
 • RADIM ČAGO KOLARČÍK - Kletné
 • KELT GRASS BAND - Břidličná
 • SMEČKA - Mankovice
 • HUBERTUS - Uničov
 • Silvie Šiška Gadulová - Ostrava
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou

 5. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2015 

 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
 • KOPYTO - Opava
 • HURRICANE - Teplice
 • SLATINSKÝ SCHRUMMEL - Slatina
 • Freďáci - Přerov
 • Můjčass-Country - Dětřichov nad Bystřicí
 • Hubertus - Uničov
 • Silvie Šiška Gadulová - Ostrava 
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou 
 • SMEČKA - Mankovice
 • PRESSBURGRASSS - Bratislav SK
 • ARREST - Bruntál
 • HEŘMÁNEK 1983 - Dolany
 • KELT GRASS BAND - Břidličná
 • RADIM CAGOS KOLARČÍK - Kletné
 • Tommy Cayter a Rival - Ostrava
 • ToPinQui - Ostrava
 • MARIÁN & ÚLETY - V. Bílovice
 • ZAJATCI - Odry
 • BOUNTY - Brno
 • PAVEL BÝMA - OSTRAVA

4. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2014 

WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava

 • 5 pod nulou - Opava
 • Country sousedi - Havířov
 • Tesák - ostrava
 • MARODI - Ostrava
 • KOPYTO - Opava
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou
 • AREST - Bruntál
 • Hubertus - Uničov
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • Freďáci - PřeroV
 • Slatinský Schrummel - Slatina
 • Yantar - Břeclav

3. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2013

 • YANTAR - Břeclav
 • Countrybazar - Český Těšín
 • FOX -  Vysočina (kol Jihlavy)
 • Freďáci - Přerov
 • FLÁM - BRNO a široké okolí
 • COUNTRY S.R.O. -  Opava
 • Silvie Gadulová Šiška - Ostrava písničkářka
 • RESERVE – Bruntal
 • Gigi Band - Ostrava
 • OK COUNTRY- Valašské Meziříčí
 • Vrkoč Vsetín
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • eFeM Grass z Frýdek-Místek
 • FIDDLE DEDEE – Prostějov
 • Welcome Drink -Václavov
 • Jirka Dihel a Hrnek
 • Hubertus - Uničov
   

2. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2012

 • Bridge - Ostravsko
 • eFeM Grass z Frýdek-Místek
 • FIDDLE DEDEE – Prostějov
 • HRNEK -  Ostravsko
 • Hubertus - Uničov
 • Bratři bluesovi -  Ostrava
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • OK COUNTRY- Valašské Meziříčí
 • PROSTOR – Ostrava
 • Silvie Gadulová Šiška - Ostrava písničkářka
 • RESERVE – Bruntal
 • PROSTOR - Ostrava
 • Country kapela SMEČKA - Mankovice
 • GiGi Band
 • Vrkoč Vsetín
 • Zbořec Šumperk
 • WIND Havířov
 • Welcome Drink
 • René Souček - Frýdek-Místek
 • TULÁK OSTRAVA
 • Welcome Drink Václavov
 • Slatinský Schrummel - Slatina 

1. ročník SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 2011

 • Mendoš a KZM Ostrava
 • Country kapela SMEČKA
 • Welcome Drink
 • Libor Žíla
 • Countrybazar