Kapely a písničkáři

 8. SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU 

Záštitu nad festivalem převzal starosta městyse Suchdol nad Odrou Ing Richard Ehler.
Festival se koná za finanční podpory městyse Suchdol nad Odrou.
Pořádá WESTERN KLUB z.s.

HLAVNÍ SCÉNA - zvuk Jiří Macíček, Nový Jičín
SCÉNA SALOON MALÁ SKÁLA – PÍSNIČKÁŘI - zvuk Andy Némethy, Odry
MODERÁTOR - Ing. Richard Ehler

 připravujeme......


 7. ročník Suchdolského country festu 2017

foto: http://westernklub.rajce.idnes.cz/000_-_7.7.-8.7.2017_7.rocnik_Suchdolsky_country_fest_Kletne_Suchdol_nad_Odrou/

ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop
..folkové srdce,swingové ruce a citlivá baskytara bez pražců-to jsou ingredience,které smíchány v patřičném poměru vytvářejí pozadí pro zhudebněné povídání o životě,přírodě,láskách i neláskách...to je "Za koncem"... kapela,která si neklade žádné vznešené cíle probouzet v lidech jejich lepší já,nebo poukazovat na nedostatky společnosti...chce jen pohodu plynoucí ze vzájemného hudebního sdílení předávat dál....pohody přece není nikdy dost☺

TIENE  - Trnava (SR), folk-rock
Kapela TIENE band, pochádzame zo slovenského mesta Trnava, hráme folk-rock a repertoar sa nezmenil, lebo autorom hudby a textov som stále ja. Hráme v obsadení Iva - akustická gitara, Marcel - elektrická gitara, Slayo - basgitara, Martin - bicie, Soňa - spev

DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
Jme coutry-rock-folk-pop-rollová kapela z Těšína a okolí. Rádi hrajeme lidem, kteří se chtěji bavit a mají srdíčko na dlani, tak jako my.

THE ROCK BLUEGRASS - Ostrava, bluegrass - rock
Jsme kapela muzikantů hrající již dlouhé roky na Ostravské hudební scéně. Díky tomu máme spoustu zkušeností s různými žánry hudby. Vzhledem k tomu, že náš repertoár je značně obsáhlý, hrajeme také jako záskoky za kapely, které v danou chvíli nemohou hrát a nebo se necháváme oslovit, jako doprovodná sekce pro zpěváky a frontmany různých kapel. Náš repertoár obsahuje skladby z oblasti rocku, metalu, popu, country i lidových písní. Možnost zahrát koncert složený jen z anglických skladeb, rock popový koncert, standartní ples i s polkami, country večery, ale i třeba ortodoxní folk i s buřtama :-) Hrajeme výhradně na akustické nástroje, neboť jsme si jisti, že jsou lidskému uchu příjemnější, takže neprodukujeme hudbu ve vysokém hudebním ohlušení. trb.unas.cz

FCHIL a TU - Nový Jičín, folk
Kapela v tomto složení vznikla na podzim 2016 pro jednorázovou akci, ale všichni jsme chtěli pokračovat dál, protože nás to bavilo a baví. Hrajeme převážně autorské písně pro radost sobě i druhých.

OTISK - Nový Rychnov, country
Jako kapela fungujeme od 2013, ale hrajeme spolu už léta.
Muziku máme rádi a není nic lepšího, když se líbí lidem co a jak jim prezentujeme a ZANECHÁME Otisk v srdci a mysli.

eFeM Grass - Frýdek - Místek, bluegrass
Kapela hraje od roku 2013 tradiční a současný bluegrass. Převážně převzaté písně a originálními texty a také vlastní české texty. Pravidelně se účastníme festivalů a různých soutěží.

ARREST- Bruntál, country

VERANDA - Jablonec nad Nisou, folk a country
Historie kapely Veranda není příliš dlouhá. Oficiálně vznikla v květnu roku 2014.Doposud se nemůžeme chlubit žádnými převelkými úspěchy, ale i tak můžeme být s působením kapely spokojení. V předloňském roce jsme se zúčastnili oblastního kola Porty. Dále jsme sice nepostoupili, ale byla to cenná zkušenost a získali jsme mnoho diváckých hlasů. To pro nás hodně znamenalo. Účinkování na Trampské notě 2016 v Padochově nám vyneslo, k našemu překvapení a naší velké radosti, dvě ceny: Cenu poroty - 3. místo a Cenu diváků také 3. místo v kategorii dueta a jednotlivci. Za největší úspěch však považuji to, že si nás zvou opakovaně do míst, kde jsme již hráli. To svědčí o tom, že s námi byli spokojeni. Kromě tradičních vystoupení jsme hráli i na několika country bálech pro osoby s mentálním postižením a také jsme hráli v Domě seniorů pro dědečky a babičky. Byl to balzám na duši, když jsme viděli jakou radost jsme tím přinesli.Nejsme a ani nechceme být bouřliváci, kteří přivedou posluchače, svojí muzikou, k šílenství, až transu. Nejsme žádní instrumentální virtuózové. Naším cílem je psát a hrát přirozenou a jednoduchou muziku, doplněnou srozumitelnými texty, nad kterými nikdo nemusí přemýšlet. Asi tím masy lidí neoslovíme, a protože zpíváme zásadně česky, nebudeme ani světoví, ale o to nám nejde. Chceme jen, abychom mezi lidi, kteří nás poslouchají, vnesli maximální pohodu a trochu té romantiky.

HRNEK - Morava, folkgrass musick
Historie folkové hudební skupiny HRNEK spadá do září roku 2005. Na počátku babího léta začaly první zkoušky, kde byli přizváni další hudební výtečníci a kapela byla na světě kde výsledkem je HRNEK. Za dobu své existence kapela různě kolísala a to hlavně vždy po odchodu členů a příchodu nových muzikantů, samozřejmě každý má své povinnosti a závazky a kapela je taky řehole. Nicméně i přesto Hrnek získal také pár ocenění:

Orlovská struna - 1. místo v diváckém hlasování, Notování pod Vyšehradem byla čest postoupit v diváckém hlasování do semifinále, ve kterém skončil Hrnek na místě 2. a na místě 1. s písní Vlak. Nejvíce si vážíme ocenění na 34. ročníku Mohelnického Dostavníku, kde byla kapela oceněna 2. místem v diváckém hlasování a na 35. ročníku Mohelnického dostavníku Hrnek dostal ocenění za nejlepší píseň Dostavníku s názvem „V ulicích“.
Každá kapela má samozřejmě svůj vývoj jak muzikantský tak i kolegiální a lidský, což samozřejmě platí i o Hrnku. Po menší stagnaci v roce 2014 se s vervou Hrnek pustil do cvičení nového repertoáru, také se změnil lehce hudební styl kapely, kde si troufáme říct, že hrajeme New acoustic music a tíhneme více do grassu, amerického folku, taky jsme přibrali rytmickou sekci a tím lehce přitvrdili.

DOMINIKA - Ostrava, folk- country-blues
Skupina DOMINIKA se objevuje na folkových scénách už od roku 2002, tehdy jako čistě pánská tříčlenná sestava (kytara, basa, foukací harmonika, zpěvy). V roce 2014 ale ukončil svou činnost ve skupině sólový kytarista Jarda Strakoš a tím došlo ke změně obsazení, kromě nového sólového kytaristy přišla do skupiny i zpěvačka. V této sestavě funguje skupina dva a půl roku. Došlo ke změnárn aranží a skladby hIasů, foukací harmonika byla nahrazena flétnou. V těchto dvou letech získala skupina na několika akcích ceny diváků, postoupila do finále Porty v Řevnicích, získala cenu Českého rozhlasu Olomouc... V letošním roce skupina touží probojovat se na podia letních festivalů a rozdávat pohodu a úsměv prostřednictvím svých písní posluchačům nejen na území jejich rodné Ostravy..

MAZZEC- Pardubice, folk
Jsme poměrně čerstvá kapela - fungujeme rok a půl, jsme Pardubičáci, rádi nazýváme náš styl jako ,,city folk“- tedy citový folk

ZATÍM BEZ - Zdeněk Farník, country-trampská-folk-bluegrass
Kapela v tomto složení hraje třetí rok. Ke společnému hraní se scházíme z různých části kraje: Krásné Pole z Ostravska, Vratimov, Frýdek-Místek a Chlebovice u F.M. Kapela dříve prošla několika změnami v obsazení, ale toto poslední složení si konečně ujasnilo, jakým směrem se dál ubírat. Nechce hrát jen jeden vyhraněný žánr, ale chce hrát a zpívat všechny hezké písničky, více žánrů pro vás a pro radost.

FLÁM - Brno, bluegrass, folk, acustic music
Kapela vznikla na jaře 1997, původní členové pocházeli vesměs z Brna. Po mnoha personálních změnách dnes uvádíme, že jsme z Brna a širokého okolí. V současné sestavě hraje kapela od května 2009. Naše muzika není nijak přesně vyhraněná, ale vzhledem k nástrojovému obsazení (akustická kytara, banjo, housle, elektrická basa), můžeme říci, že se pohybujeme někde na pomezí bluegrassu, folku, acoustic music ...
V našem repertoáru jsou jak převzaté věci, tak i skladby z naší autorské dílny.
Za dobu svého působení kapela odehrála nespočet nejrůznějších akcí - trampské bály, country bály, hasičské bály, kynologické bály, podnikové bály.... ale i mnoho festivalů po celé republice.
Také jsme byli slyšet v éteru - Rádio Brno zařadilo do svého vysílání několik našich písniček. Na XVIII. ročníku festivalu "TRAMPSKÁ NOTA" , který se konal 12.5.2012 v Padochově u Oslavan, jsme obsadili druhé místo v hlavní soutěži kapel!

ZAJATCI - Odry, folk
Jsme regionální amatérská kapela skoro rodinného typu, na pódiích hrajeme teprve 4 roky. Stále platí že hrajeme pro zábavu.

SLATINSKÝ SCHRUMMEL - Slatina u Bílovce, country
Slatinský Schrummel, to je country kapela se základnou ve Slatině u Bílovce. Slovem vládnou-cí kapelník Bohuš na mandolínu, věčně suchá valcha a široký úsměv Jerry ho, vtipy stále sršící Jenda na pětistrunné banjo, energický Ivoš na čtyřstrunné banjo, tempo udávající basista Bob, nápady hýřící Radim na kytaru, a jediný ženský element v kapele Hanka na housle - to je už několik sezón aktuální složení kapely. Repertoár tvoří známé traditional country od růz-ných interpretů, Schrummel však pracuje na vlastní tvorbě především perem kytaristy Ra-dima Vavroše. V loňském roce si kapela splnila velký sen a vydala se do nahrávacího studia nahrát svoje první CD s prozaickým názvem První. Již tradičně kapela pořádá ve Slatině u Bílovce vždy před začátkem prázdnin svůj vlastní festival pro příznivce country hudby. Všichni posluchači jsou srdečně zváni! A pokud zrovna kapela nevymetá hudební festivaly, hraje sobě i jiným pro radost na obecních slavnostech, oslavách, nebo jen tak v hospodě.

OK country - Valašské Meziříčí, country
Hrajeme převážně klasickou country muziku, ale občas zabrousíme i do folku. V naší interpretaci zazní dokonce i několik irských písní. V oblasti folku máme také nějaké vlastní texty i s melodiemi, jejichž autorem je kapelník Lojza Krutílek. Pro koho hrajeme? Vzhledem k repertoáru jsme předurčeni spíše pro střední generaci, ale ze zkušenosti mohu potvrdit zájem různých věkových kategorií. Nejraději hrajeme na Country-bálech, ale i jiných společenských akcích, nebo soukromých oslavách.

SMEČKA - Mankovice a okolí, country
Něco o kapele pro moderátora: Country kapela Smečka oficiálně vznikla 1.května 2000, takže letos to bude už 17 let jejího působení. Za tu dobu se v ní vystřídalo pár členů, hlavně tedy kytaristů, z nichž nejvíce stojí za zmínku zakladatel Číča. Z původní sestavy zůstal basista ´Džeár´ a banjista Pepa, později k nim přibyl mandolinista Juráš. Jako snad každá chlapská kapela moc nechtěli mezi sebou ženskou, ale i přes to už pár let hrají dokonce se dvěma: houslistkou Kačenkou a kytaristkou Janičkou. S příchodem těchto mladých slečen začaly padat fórky, že kapela snižují průměr nejen věkový, ale i váhový. Dále taky neplatí, že nikdo nezná noty a neumí mluvit anglicky. I tak ale stále Smečka hraje staré, dobré, české country, ve kterém si snad každý přijde na své.

WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava, bluegrass
Naše skupina hraje moderní, progresívní bluegrassovou muziku s důrazem na vícehlasné vokály, proložené instrumentálními sóly. Repertoár je složen jednak ze skladeb zpívaných v anglickém jazyce, dále pak i z českých písniček tohoto žánru, nedílnou součást pak tvoří i instrumentální skladby.
Kapela je složena z nestorů tohoto žánru na Ostravsku, je dvorní skupinou bluegrassového festivalu Bluegrass Džem .
Kapela má za sebou účinkování na významných festivalech v ČR, Slovensku a Polsku.

DALLAS - Lipník nad Bečvou, country
Country kapela Dallas není na letošním 7. ročníku Suchdolského country festu neznámou. Vy, kteří jste na něm byli v předchozích letech, se na ně určitě pamatujete – že pocházejí z Lipníka nad Bečvou, že se jedná o 5 hudebníků a současně 5 zpěváků.  Hrají tradiční western country hudbu s českými texty ve stálém složení 5 let. Vystupují na soukromých oslavách, firemních a také na veřejných akcích ve svém městě i v dalších obcích a to: na hodech, na dnech obce, na výstavišti Flóra, na mysliveckých dnech, kulturním létě, dni matek, na turistických výšlapech, atd. Zúčastnili se i festivalů: - Hanáckého Nashwile ve Velké Bystřici, - Horeckých strun v Horce nad Moravou a také, jak už bylo řečeno, Suchdolského country festu. A teď, pro potěšení všem příznivcům country, zahraje a zazpívá kapela DALLAS. Dobrou zábavu!

HUBERTUS - Litovelské Pomoraví, country rock
Kapela HUBERTUS country_folk_rock_bluegrass vznikla jako duo v Uničově již v roce 2001, ale v současném obsazení nástrojů hraje od roku 2005. Tehdy vznikl i název kapely, neboť zakladatelé byli původně dva - oba myslivci a sokolníci, kteří se bez hubertusu neobejdou v žádném ročním období (vlněný dlouhý kabát). Každý z členů kapely proto slyší na oslovení "huberťák". V současné době je kapela složena z muzikantů (kytara, housle, basa, bicí), kteří se sjíždí z celého Olomouckého kraje na Bouzovsko do Litovelského Pomoraví za kapelníkem. Hudebně se kapela zaměřuje na moderní country s vlastní autorskou tvorbou. Vystupujeme v soukromí na různých akcích, hospůdkách, country bálech, festivalech, například Suchdolský Country Fest (2012 1. místo), Oldřichovický Žejdlík (2011 1. místo, 2012 2. místo), Porta v Bludově i jako hosté celostátní Porty v Ústí nad Labem 2007, Moravský vrabec v Mohelnici (zde kapela získala dvakrát po sobě v letech 2007 a 2008 cenu diváka), Zahrada v Náměšti na Hané, Čechtická Lilie (2015 1. místo), Beskydské folkování ve Frýdlantě N/O (2015 cena diváka, 2. místo cena poroty), … či letních zábavách nebo slavnostech jako je Litovelský otvírák, Pivovarská čtvrtka v Hanušovicích aj. Radost jsme měli i z účasti v semifinále soutěže Notování v Praze.

KARANTÉNA - Prostějov, country
Kapela Karanténa letos slaví 15 let svého založení.Od loňského roku hraje Karanténa v nové sestavě .Z původního obsazení zůstal pouze baskytarista a také zároveň zakladatel kapely a proto zůstal název zachován.

PÍSNIČKÁŘI - SCÉNA SALOON MALÁ SKÁLA

TULÁK – Libor Žila - Ostrava folk, country
Hraji hlavně své vlastní písně ve stylu country a folku, doprovázím se na kytaru a foukací harmoniku. V roce 2013 jsem vyhrál 1. místo na Oldřichovickém žejdlíku a 1. místo v hudební soutěži FAJN FEST v Ostravě v počtu hlasů od posluchačů. Hrál jsem na Beskydském folkování, Muzicírování pod Lysou horou, OPEN AIR Na Skalkách Nový Jičín, vystupoval jsem jako host na Moravském vrabci ve Frenštátě p. Radhoštěm, Moravskotřebovském bramboráku, Oktoberfestu a Pikniku na terase v Ostravě Nová Karolina. V roce 2014 jsem vydal a v hudebním klubu Bazar v Ostravě pokřtil své první vlastní CD OTEC COUNTRY. V loňském roce jsem na Portě na Slezskoostravském hradě v Ostravě s písní Svět kovbojů zvítězil v autorské portě a postoupil do semifinále Porty v Ústí nad Labem.

SILVIE ŠIŠKA GADULOVÁ - Ostrava, vlastní tvorba

MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk
Spíše se pohybuji v zákulisí, ale sem tam si i rád zahraji na pódiu. V Suchdole jsem podruhé a mám rád tady ty lidi, co Country fest dělají a tak se této události rád aktivně zúčastním. Na kytaru hraji od14 let což je už 33 let. Kristova léta, jak rád bych je bral…dnes jsem si připravil něco málo z dob, kdy se na kytaru ještě dalo balit baby….

RADIM „LIŠÁK“ KAŠPÁR - Frýdek-Místek, folk

Radim ČAGO Kolarčík - Kletné, country


 6. ročník Suchdolského country festu 2016

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/u-prehrady-kletne-znela-country-hudba-20160731.html
 
 • Libor Žíla TULÁK - Ostrava
 • FLÁM - BRNO a široké okolí
 • ZÁLESÁCI - Petrovice Slovensko
 • OKcountry - Valaské Meziříčí
 • Martin Miki Zábranský - Nový Jičín
 • Josef Pinkas Horník - Bohumín
 • HRNEK - Morava
 • ŠPUNT Přerov
 • ZA KONCEM - Frýdek.Místek
 • TRB – The Rock Bluegrass - Ostrava
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
 • BOUNTY - Brno
 • ZAJATCI - Odry
 • MARIÁN & ÚLETY - V. Bílovice
 • RADIM ČAGO KOLARČÍK - Kletné
 • KELT GRASS BAND - Břidličná
 • SMEČKA - Mankovice
 • HUBERTUS - Uničov
 • Silvie Šiška Gadulová - Ostrava
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou

 

5. ročník Suchdolského country festu 2015 

 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
 • KOPYTO - Opava
 • HURRICANE - Teplice
 • SLATINSKÝ SCHRUMMEL - Slatina
 • Freďáci - Přerov
 • Můjčass-Country - Dětřichov nad Bystřicí
 • Hubertus - Uničov
 • Silvie Šiška Gadulová - Ostrava 
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou 
 • SMEČKA - Mankovice
 • PRESSBURGRASSS - Bratislav SK
 • ARREST - Bruntál
 • HEŘMÁNEK 1983 - Dolany
 • KELT GRASS BAND - Břidličná
 • RADIM CAGOS KOLARČÍK - Kletné
 • Tommy Cayter a Rival - Ostrava
 • ToPinQui - Ostrava
 • MARIÁN & ÚLETY - V. Bílovice
 • ZAJATCI - Odry
 • BOUNTY - Brno
 • PAVEL BÝMA - OSTRAVA

4. ročník Suchdolského country festu 2014 
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
  5 pod nulou - Opava
  Country sousedi - Havířov
  Tesák - ostrava
  MARODI - Ostrava
  KOPYTO - Opava
  DALLAS - Lipník nad Bečvou
  AREST - Bruntál
  Hubertus - Uničov
  Můjčass-Country- Bruntál
  Freďáci - PřeroV
  Slatinský Schrummel - Slatina
  Yantar - Břeclav


3. ročník Suchdolského country festu 2013

 • YANTAR - Břeclav
 • Countrybazar - Český Těšín
 • FOX -  Vysočina (kol Jihlavy)
 • Freďáci - Přerov
 • FLÁM - BRNO a široké okolí
 • COUNTRY S.R.O. -  Opava
 • Silvie Gadulová Šiška - Ostrava písničkářka
 • RESERVE – Bruntal
 • Gigi Band - Ostrava
 • OK COUNTRY- Valašské Meziříčí
 • Vrkoč Vsetín
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • eFeM Grass z Frýdek-Místek
 • FIDDLE DEDEE – Prostějov
 • Welcome Drink -Václavov
 • Jirka Dihel a Hrnek
 • Hubertus - Uničov
   

 


2. ročník Suchdolského country festu 2012

 

 • Bridge - Ostravsko
 • eFeM Grass z Frýdek-Místek
 • FIDDLE DEDEE – Prostějov
 • HRNEK -  Ostravsko
 • Hubertus - Uničov
 • Bratři bluesovi -  Ostrava
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • OK COUNTRY- Valašské Meziříčí
 • PROSTOR – Ostrava
 • Silvie Gadulová Šiška - Ostrava písničkářka
 • RESERVE – Bruntal
 • PROSTOR - Ostrava
 • Country kapela SMEČKA - Mankovice
 • GiGi Band
 • Vrkoč Vsetín
 • Zbořec Šumperk
 • WIND Havířov
 • Welcome Drink
 • René Souček - Frýdek-Místek
 • TULÁK OSTRAVA
 • Welcome Drink Václavov
 • Slatinský Schrummel - Slatina 
 

1. ročník Suchdolského country festu 2011

 • Mendoš a KZM Ostrava
 • Country kapela SMEČKA
 • Welcome Drink
 • Libor Žíla
 • Countrybazar