Kapely a písničkáři

9. SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU - pripravijeme...

Záštitu nad festivalem převzal starosta městyse Suchdol nad Odrou Ing Richard Ehler.
Festival se koná za finanční podpory městyse Suchdol nad Odrou.
Pořádá WESTERN KLUB z.s.
HLAVNÍ SCÉNA - zvuk Jiří Macíček, Nový Jičín


BG NOVA - Šumperk , country-bluegrass

FEST! - Haviřov,bluegress

"My jsme muzikanti a pocházíme z české země"
Asi nějak takhle to vidí bluegrassová skupina FEST ! , která se doslova zakousla do vlastní
tvorby s českými texty hned od počátku své existence. FEST ! se skládá z muzikantů, kteříprošli mnoha bitvami, museli opustit vše, co jim bylo milé s vidinou, že již nikdy neuvidí své blízké, aby bojovali za .... bla, bla, bla.
Jednoduše se domluvili a začali tvořit. To je celá skutečnost, ale to, co
vzešlo ze vzájemné spolupráce, stojí opravdu za to. Přijďte a posuďte sami.

COUNTRYBAZAR - Český Těšín, country

Dali jsme se dohromady roku 2008 v Českém Těšíně,poskládáni z různých regionálních kapel a jejich kamarádů. Od samého začátku hrajeme směsku tradičního Českého country,folku bluegrassu,moderního Amerického country a známých zahraničních melodií s vlastními texty. Hrajeme pro vlastní potěšení na různých akcích soukromého či veřejného charakteru,jako jsou oslavy,country plesy,festivaly apod. Hrajeme především tam kde není důležité zvítězit ale zúčastnit se.

AREST - Bruntal, Bluegrass

FLÁM - Brno, Acoustic misic, bluegrass  

Počátek historie kapely FLÁM úzce souvisí s trampskou osadou VYSOČINA ze Žďáru nad Sázavou. Byla to parta dobrých kamarádů, která spolu jezdila na vandry od počátku devadesátých let. V osadě je spousta dobrých muzikantů, kamkoliv přišli, všude se s úspěchem hrálo. Po čase tak vzniká osadní kapela, která postupem času začíná hrát i na veřejnosti. Ale jak už to bývá, léta běží a kdysi tak aktivní osada se pomalu ukládá k "zimnímu spánku". Jádro osadní kapely tvořené brněnským kytaristou a zpěvákem PETREM NOVOTNÝM a zpěvačkou MAJKOU MIKOVOU však chce pokračovat v muzice. Přidává se k nim jejich letitý kamarád a mnoha společnými akcemi prověřený banjista ZDENĚK JAROŠ z Jihlavy. V té době Petr potkává dva mladé nadějné brněnské muzikanty, které získává pro svou myšlenku. A tak když se na jaře roku 1997 přidává zpěvák a mandolinista ARNOŠT KREJČÍŘ a basista PAVEL KŘENEK, vzniká kapela FLÁM. Z původní osadní kapely přechází do FLÁMU ještě zpěvačka SAŠA BARTOŠOVÁ. Kapela začala tvrdě zkoušet a brzy se rozjíždí řada hraní na různých akcích, později i na festivalech. Po roce odchází nejprve SAŠA, po ní ZDENĚK. Na jeho místo nastupuje RADEK VOTAVA z Prštic. Kapela pokračuje v hraní na  řadě úspěšných akcí. Na počátku roku 2001 se do kapely vrací ZDENĚK JAROŠ opět na postu banjisty. Postupem let dochází k dalším změnám - odchází ARNOŠT, PAVEL, nastupuje kontrabas a další kytara. V této sestavě hraje kapela do roku 2005, kdy PETR vyhlašuje "tvůrčí přestávku". Když se pak koncem roku 2007 setkává  MAJKA a PETR se ZDEŇKEM, který se mezitím odstěhoval do Frenštátu pod Radhoštěm, je jasné, že je čas začít zase hrát! Petr pak na jaře 2008 přivádí basistu OLDU ŘIHÁČKA z Brna a kapela se rozjíždí. V květnu 2009 se Zdeňkovi podaří přemluvit houslistku a zpěvačku MILENU MEISSLOVOU z Nového Jičína, aby se stala členkou FLÁMU a od té chvíle je kapela kompletní a hraje a hraje.... (a doufáme, že bude hrát dokud udržíme nástroje a dokážeme vyloudit alespoň nějaký tón!)

ŠANSONIKA - Orlová, šanson, folk

 Původně dvojice, později tříčlenná a nyní čtyřčlenná kapela – Lucie Bublavá, Jan Dospiva, Petr Godula a Jiří Pelikán. Hrajeme a zpíváme rádi – ostatně asi jako všichni muzikanti. S hudebními styly si hlavu příliš nelámeme. Naše písničky by se daly zařadit nejspíše jako folk s občasnými výlety do okolních žánrů, takže se někdy zatouláme třeba v šanson, jazz, blues, rock, world music a někdy i kousek dál. Nutno dodat, že se touláme rádi. Tématicky se věnujeme písním veselým i vážným, pohodovým i dramatickým. Hrajeme vlastní tvorbu, texty a hudbu ve většině případů skládá Honza, některé texty nám napsal kamarád Lumír Kubátko. Hrajeme a zpíváme písně pomalé i rychlé a míněny jsou povětšinou spíše k poslechu než k tanci. V roce 2006 jsme na Portě v Ústí nad Labem (tehdy ještě ve dvojici) získali Autorskou portu za píseň Taťána a Oněgin a téhož roku na podzim jsme natočili demo CD „po vodě“.

 

KRYSTAL - Frydek Místek, country-bluegrass

 

HORIZONT BAND,Vysočina, country, bluegrass 


Jsme bluegrassová kapela z Vysočiny, hrající spíše modernější směr bluegrassu. Věříme však tomu, že na své si přijdou i stoupenci tradičnějšího bluegrassového proudu, pokud jsou alespoň trochu otevření tomu, rozšířit si své obzory. Hrajeme převážně americké bluegrassové písničky s vlastními českými texty.
I když za námi všemi již vesměs stojí nějaké ty roky hudebních zkušeností, v tomto složení hrajeme teprve od r. 2017. Prvotní nápad založit kapelu tohoto druhu vznikl ze strany Danka a Petra, ostřílených bluegrassáků, kteří již spolu za léta společného hraní tvoří hudebně nerozlučnou dvojici (před vznikem Horizontu hráli společně např. v kapele Blueskop). V době, kdy se rozhodli pro vytvoření nové hudební sestavy, ve které by se mohli hudebně realizovat dle svých představ, se po zralém uvážení rozhodli zkusit štěstí a vytvořit kapelu společně s Blankou a s Lukášem.
Danek je pravděpodobně nejzasloužilejší hráč, alespoň co se bluegrassu týče, a kromě Horizontu má dlouhodobé angažmá ještě v dalších kapelách (Petr mu někdy lichotivě přezdívá „hudební prostitut“). Horizont je však jeho hlavní kapelou, což je nám samozřejmě ctí.
Petr už se na hudební scéně, ostatně stejně jako celkově na tomto světě, pohybuje nějaký ten pátek a díky tomu, že nám v kapele kazí věkový průměr, si také vysloužil důvěrnou přezdívku „Junák“, společně s postem kapelníka. Tento post však stejně nikdo nebere vážně, takže jeho názor je zpravidla demokraticky přehlasován. Na druhou stranu, Petr to někdy ostatním členům kapely směle vrací prostřednictvím svých komentářů během vystoupení, protože v té době se pochopitelně nemohou bránit.
Blanka má zkušenosti z různých hudebních oblastí a seskupení, od klasické hudby přes country až k bluegrassu, ale v současné době se věnuje především hraní v Horizontu.
Lukáš hrál na basu/kontrabas před tím, než začal hrát v Horizontu, zhruba 3x, z čehož je patrný jeho hudební talent a možná, že i schopnost držet basu s ostatními členy kapely. Netřeba si tedy při vystoupení všímat všech těch krabiček, šňůr a všech ostatních zařízení okolo něj – opravdu hraje on a ne všechny ty věcičky okolo.

Kdybyste nám však nevěřili (a vlastně i v případě, že nám věříte) můžete si nás přijít poslechnout na některé z našich vystoupení nebo i na nějaký z jamů, kde hráváme i bez aparatury – rádi vás uvidíme!!!

5 POD NULOU - Opava, folk, coubtry, tramp

 

Jsme pětičlenná folk-trampská-country skupina z Opavy. Když jsme začínali, bylo nás 5 a venku bylo právě 5 pod nulou - proto ten název. Toto ryze amatérské uskupení vzniklo v r. 2009. Začalo to tím, že se dva sousedé (Pepa se Zdeňkem) bavili o country muzice, a že vědí o někom, kdo by s námi mohl zpívat (ženské hlasy) a také, kdo by mohl hrát baskytaru. U kávy/piva proběhla 1. schůzka. Tam jsme si řekli, že zkusíme dát něco dohromady. Jen tak, pro zábavu a občasné hraní v hospůdce. Scházeli jsme se ve zkušebně kapely "Yak gdy" (jejich baskytarista Láďa Tomka s námi tehdy hrál). Příležitostně jsme někde také vystoupili. Počátkem roku 2012 tato formace zanikla. Přibližně v polovině téhož roku došlo k impulzu o "znovuzrození" skupiny, ale nebyl hráč na baskytaru. Zdeněk požádal svého kamaráda ze sportovních aktivit Láďu Sitka, zda by s námi nehrál. Láďa nám slíbil výpomoc, než si najdeme stálého hráče na basu. Byl s námi přes 3 roky - tedy podstatně déle než plánoval. To jsme již zkoušeli v prostorách naší zpěvačky - Míši. V říjnu 2015 došlo ke změně v sestavě. Z časových důvodů už bude Láďa aktivní pouze v bluegrassové skupině se svým oblíbeným banjem.  V říjnu 2015 jsme se poprvé sešli s novým baskytaristou (Štefanem Klockem) a začali zkoušet. Na konci listopadu 2015 jsme si udělali posezení kapely ve vinném sklípku "Miromar" v Podivíně. Rozloučili jsme se s Láďou, zahráli si celý repertoár (do půl třetí ráno), popíjeli výborná vína a bezvadně se bavili. V dubnu 2017 jsme se domluvili se Štefanem (baskytara), že pro jeho současné velké pracovní vytížení a další zátěž ukončí působení v naší skupině. Červen 2017 byl ve znamení opětovného setkání s Láďou Sitkem. Dohodli jsme se, že s námi bude opět hrát - po téměř dvouleté přestávce. Jsme rádi, že skupina nezanikla. Zkoušky budou méně často, je pro to více důvodů, ale společně to nějak zvládneme. Hlavně si hudbou budeme dělat radost. Možná i jiným...…..

DO POHODY - Nový Jiřín, country

Kapela v této podobě vznikla před necelým rokem z kamarádů muzikantů, samouků,  kteří se občas sešli v nějaké hospůdce, aby si zahráli. Říkali si GZM – Gdo zrovna može – a hráli pro radost sobě i posluchačům – hlavně v Jičíně, na Vsetíně, ve Velkých Karlovicích, v Suchdole a okolí. A protože někteří z nich cítili potřebu se někam posunout, občas se naučit něco nového, a zahrát si někdy třeba i na pódiu nebo na nějakém festivalu, začali se učit a zkoušet. Ale prioritou pořád zůstává radost z hraní a radost z toho, když se baví lidi, pro které se hraje. A tak vzniklo Do pohody.


ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop

..folkové srdce,swingové ruce a citlivá baskytara bez pražců-to jsou ingredience,které smíchány v patřičném poměru vytvářejí pozadí pro zhudebněné povídání o životě,přírodě,láskách i neláskách...to je "Za koncem"... kapela,která si neklade žádné vznešené cíle probouzet v lidech jejich lepší já,nebo poukazovat na nedostatky společnosti...chce jen pohodu plynoucí ze vzájemného hudebního sdílení předávat dál....pohody přece není nikdy dost☺


DALLAS - Lipník nad Bečvou, country


Letos se už poněkolikáté zúčastňujeme Suchdolského country festu. Jen zopakuji – je nás pět muzikantů, všichni pocházíme z Lipníka nad Bečvou a okolí. Jsme spolu v nezměněném složení 8 let, hrajeme ponejvíce na letních akcích. Jejich výčet je dost obsáhlý, proto není třeba vyjmenovávat vše. Hrajeme babičkám v penzionu, lázeňským hostům a pacientům, na rodinných oslavách, v rodném městě Lipníku v rámci Kulturního léta, v dalších obcích našeho okresu  na hodových slavnostech, na  akcích pořádaných myslivci, hasiči, při sportovních utkáních atd.
Těší nás  opakované pozvání z míst, kde už jsme někdy hráli, tam je vždy citelná už od začátku příjemná atmosféra.
Chceme svým hraním a zpěvem hlavně lidi potěšit a pobavit.

MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk


Spíše se pohybuji v zákulisí, ale sem tam si i rád zahraji na pódiu. V Suchdole jsem podruhé a mám rád tady ty lidi, co Country fest dělají a tak se této události rád aktivně zúčastním. Na kytaru hraji od14 let což je už 33 let. Kristova léta, jak rád bych je bral…dnes jsem si připravil něco málo z dob, kdy se na kytaru ještě dalo balit baby….


Tak určitě! - Prostějovsko, Vyškovsko, Kroměřížsko, Acoustic music


Toto seskupení hrstky muzikantů datuje svůj počátek do poloviny roku 2014. Po rozpadu němčické country kapely NÁHODA se bývalí členové rozhodli založit novou kapelu a vytvářet akustické verze populárních skladeb, které se nesou na rádiových vlnách. Tu a tam se v některých objeví i vlastní český text.
Asi rok kapela hrála ve složení banjo (David Horák), kytara (Jiří Janeček), mandolína (Tonda Bartošík) a baskytara (Jiří Kryl) v doprovodu zpěvu Lenky Horákové, ovšem zdálo se, že malý článek ještě schází... Teprve s příchodem Antonína Bartošíka ml., který se rozhodl hrát na cajon, kapela nabrala patřičnou "dávku energie" a získala osobitý sound. Slyšet nás můžete na různých kulturně-společenských akcích, obecních slavnostech, různorodých festivalech, firemních akcích, nebo nás potkáte při jamování v některých příjemných hospůdkách.

DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll

Po létech formování stylu a písní v Trvalé náhodě došlo v roce 2014 ke vzniku country-rock-folk-pop-rollové kapely Druhá náhoda.
Rádi hrajeme lidem, kteří se rádi baví. Pak nastane přenos energie mezi námi a obecenstvem. Tento přenos energie je vzájemný, takže jsme po koncertě všichni úžasně nabití energií do dalšího života. a vo tom to je.

FCHIL a TU - Nový Jičín, folk


ZAJATCI - Odry, folk

Jsme regionální amatérská kapela skoro rodinného typu, na pódiích hrajeme teprve 4 roky. Stále platí že hrajeme pro zábavu.

 

VILDA ROUBÍČEK - Praha, folk s prvky rocku a popu

Písničkář hrající vlastní folkové písničky s prvky rocku a popu. Charakterizuje ho poetický podtón textů, specifický hlas, výrazný zvuk cedrové kytary, vše doladěné o pocitovou hru na foukací harmoniku. Je rád velmi rád.

BO! BOSORKY- Ostrava, tram-folk

Znaly jsme se návzájem dlouho- některé 15 let, některé 40 let... některé velmi dobře, některé jen tak z vidění... Některé spolu zpívaly každý týden, některé o sobě ani nevěděly, že umějí zpívat, či hrát... Některé hrály v kapelách, některé jen u ohňů...
A pak to přišlo...
- „Co kdybychom si nacvičily pár písniček- jen my dvě, jen tak???
- „Jé, vy něco zkoušíte, můžu se přidat?“
- „Holky, a nemohla bych si to nazkoušet s vámi?“
- „To je hezká písnička, taková ženská, můžu si ji s vámi taky zazpívat?“
A bylo to. Vznikla „dívčí“ kapela... tedy dívčí... věkový průměr 60 let...
„Budeme hrát jen to, co se nám líbí a to, co nám chlapi nezahrajou!“
Ze dvou písní byly tři, pak pět, pak deset... Ze dvou muzikantek byly  tři, pak pět, pak sedm...  Hrajeme písně, které se nám líbí a mají ženský náboj- různé spirituály, trampské písně, zamilované songy, něco z vlastní tvorby nebo i rockovou baladu- zkrátka- když už se zpívá o kovboji, tak jedině o tom, že ho milujeme...
Po čase jsme hledaly název a padlo několik návrhů. Mimo jiné i název jedné z Pratchetových knížek- Čarodějky na cestách. Název jsem pak zamítly, ale už nám to zůstalo:
- Kde hrajou bosorky
- Kdy se sejdou bosorky?
- Pojedou bosorky na tuto akci?
A když jsou bosorky z Ostravy- musí to být Bo!Bosorky....
Kapela funguje 3 roky, máme za sebou pěknou řádku hraní- hlavně na trampských slezinách a akcích, občas nějaký festival či hraní v některém hudebním klubu. Zkoušíme každý týden ve čtvrtek- s lahvinkou vína to jde vždycky dobře :-)
V současné době je nás 6- Lenka, Věrka, Dorka a tři Jany.  V kapele máme kytaru, akordeon, flétnu, bubínky djembe a cajon, rytmiku... a hlavně 6 hlasů. Jeden rok  jsme měly i kontrabas.
Bo!Bosorky hrají někdy v pěti, někdy v sedmi lidech- jak se zadaří se sejít. Nemáme v plánu ani Nashville ani velká pódia a statisícové publikum. Chceme hrát tak, jak se nám líbí, pro ty, kteří ocení nejen to, že se dobelháme na podium.... 
 

JARA TRIO - Nový Jičín, folk a country

Kapela vznikla dohodou tří muzikantů (po dvaceti letech muzikantské nečinnosti), z bývalé, sedmičlenné country skupiny z Nového Jičína „KANOT“, která hrála v období 1989 až 1997 pod hlavičkou podniku TONAK (obráceně KANOT). Hrála 2x, PONY EXPRES – Suchdol n.O. vr. 1993 a 1994. Pravidelné hraní v klubech a restauracích. Country bály v z.k. Tonak, min. 2x ročně, ve zcela vyprodaném klubu (cca 350 míst), za symbolické vstupné 25.- Kč. (vstupenka z r.1995)

Dnešní trio vzniklo začátkem r. 2017, po dvaceti letech (od ukončení Kanotu). Hlavní trend kapely je účast a produkce na malých akcích, vernisáže a zábavy krátkých forem. Repertoár - hlavně country, folkové písně, instrumentální skladby a něco blues. Převážně převzaté skladby a částečně vlastní tvorba.

Složení :
Jaroslav Blažek - zakladatel skupiny, kytara, zpěv, harmonika - hrál v „The Hatmen“(rocková kapela 1966-1971), „Nacional“, 1969-1980, „Kanot“ (Nový Jičín).
Vlastimil Urbanovský - 12- strunná kytara, zpěv - hrál v „Bumerang“(nejstarší a nejdéle hrající country kapela v N.Jičíně), „Kanot“, (Nový Jičín)
Jaroslav Kedroň - basová kytara, - hrál v „Belatrix“, „Dilema“ „Kanot“, (Nový Jičín)

WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava,bluegrass


Naše skupina hraje moderní, progresívní bluegrassovou muziku s důrazem na vícehlasné vokály, proložené instrumentálními sóly. Repertoár je složen jednak ze skladeb   zpívaných v anglickém jazyce, dále pak i z českých písniček tohoto žánru, nedílnou součást pak tvoří i instrumentální skladby. Kapela je složena z nestorů tohoto žánru na Ostravsku, je dvorní skupinou bluegrassového festivalu Bluegrass Džem .

 

FUNNY BEANS - Holíč (SK), country,swing, newgrass

Kapela Funny Beans vznikla len nedávno. Samotnému vzniku kapely predchádzalo náhodné stretnutie, na ktorom sme hrali nové a pre nás netradičné skladby. Pár dní po tomto spoločnom hraní, nám stále v hlavách vŕtala myšlienka, že by sme tento typ hudby radi hrávali aj na pódiách. Našťastie sme sa opäť stretli v Nízkych Tatrách na Kosodrevine, kde sme si znova spolu zahrali a utvrdili sa v tom, že to spolu skúsime. O dva týždne sa konala v pivnici u nášho kapelníka Petra Hlavatého prvá skúška. Po nekonečnom maratóne skúšania sa nám podarilo dohodnúť na štyroch skladbách, ktoré nás všetkých oslovili a dúfame, že oslovia aj Vás. Samozrejme, nechceme zostať len pri nich. Náš repertoár plánujeme rozšíriť o ďalšie skladby z rôznych žánrov. Naším cieľom je zapôsobiť na Vaše sluchové bunky skladbami, ktoré budú fúziou viacerých štýlov. V budúcnosti tiež plánujeme zaradiť do repertoáru aj vlastné skladby. A prečo práve názov Funny Beans? Dvom našim členom sa majú rozrásť rodiny o malých bluegrassákov a ich manželky tieto prírastky prirovnali k fazuľkám. No a slovíčko funny je jasné od prvej skúšky, na ktorej sme sa tak nasmiali, že niektorí z nás až menili farb

 


 

 8. ročník Suchdolského country festu 2018


BLUEGRASS COMEBACK - Opava, bluegrass
eFeM Grass - Frýdek - Místek, bluegrass
ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop
DO POHODY- Nový Jičín, country
FUNNY BEANS - Holíč (SK), country,swing, newgrass
PÁR STRUN -Střítež u Českého Těšína, country
WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava,bluegrass
COUNTRYMEN - Levice (SK) – country-rock
HUBERTUS - Litovelské Pomoraví, country rock
JARA TRIO - Nový Jičín, folk a country
ŠIDLO -  Partizánske (SK) , bluegrass
JE NÁS MOC  - Uherské Hradiště, country
BO! BOSORKY- Ostrava, tram-folk
DOMINIKA - Ostrava, folk- country-blues
BLUE EXIT - Dolany, bluegrass
EARLY TIMES - Brno, bluegrass
VILDA ROUBÍČEK - Praha, folk s prvky rocku a popu
MARIAN & ÚLETY - Velké Bílovice, folk 
ZAJATCI - Odry, folk
MEZIČAS - Brno, folk
FCHIL a TU - Nový Jičín, folk
THE McMILLAN´S BROTHERS- Frýdek-Místek, bluegrass
DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
Tonda Bartošík & Tak určitě! - Prostějovsko, Vyškovsko, Kroměřížsko, Acoustic music
MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk
DALLAS - Lipník nad Bečvou, country
 


 7. ročník Suchdolského country festu 2017

foto: http://westernklub.rajce.idnes.cz/000_-_7.7.-8.7.2017_7.rocnik_Suchdolsky_country_fest_Kletne_Suchdol_nad_Odrou/

ZA KONCEM - Frýdek -Místek, folk-pop
TIENE  - Trnava (SR), folk-rock
DRUHÁ NÁHODA - Český Těšín, country-rock-folk-pop-roll
THE ROCK BLUEGRASS - Ostrava, bluegrass - rock
FCHIL a TU - Nový Jičín, folk
OTISK - Nový Rychnov, country
eFeM Grass - Frýdek - Místek, bluegrass
ARREST- Bruntál, country
VERANDA - Jablonec nad Nisou, folk a country
HRNEK - Morava, folkgrass musick
DOMINIKA - Ostrava, folk- country-blues
MAZZEC- Pardubice, folk
ZATÍM BEZ - Zdeněk Farník, country-trampská-folk-bluegrass
FLÁM - Brno, bluegrass, folk, acustic music
ZAJATCI - Odry, folk
SLATINSKÝ SCHRUMMEL - Slatina u Bílovce, country
OK country - Valašské Meziříčí, country
SMEČKA - Mankovice a okolí, country
WHISKEY BEFORE BREAKFAST- Ostrava, bluegrass
DALLAS - Lipník nad Bečvou, country
HUBERTUS - Litovelské Pomoraví, country rock
KARANTÉNA - Prostějov, country

PÍSNIČKÁŘI - SCÉNA SALOON MALÁ SKÁLA

TULÁK – Libor Žila - Ostrava folk, country
SILVIE ŠIŠKA GADULOVÁ - Ostrava, vlastní tvorba
MARTIN MIKI ZÁBRANSKÝ - Nový Jičín, folk
RADIM „LIŠÁK“ KAŠPÁR - Frýdek-Místek, folk
Radim ČAGO Kolarčík - Kletné, country

 6. ročník Suchdolského country festu 2016

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/u-prehrady-kletne-znela-country-hudba-20160731.html
 
 • Libor Žíla TULÁK - Ostrava
 • FLÁM - BRNO a široké okolí
 • ZÁLESÁCI - Petrovice Slovensko
 • OKcountry - Valaské Meziříčí
 • Martin Miki Zábranský - Nový Jičín
 • Josef Pinkas Horník - Bohumín
 • HRNEK - Morava
 • ŠPUNT Přerov
 • ZA KONCEM - Frýdek.Místek
 • TRB – The Rock Bluegrass - Ostrava
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
 • BOUNTY - Brno
 • ZAJATCI - Odry
 • MARIÁN & ÚLETY - V. Bílovice
 • RADIM ČAGO KOLARČÍK - Kletné
 • KELT GRASS BAND - Břidličná
 • SMEČKA - Mankovice
 • HUBERTUS - Uničov
 • Silvie Šiška Gadulová - Ostrava
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou

 

5. ročník Suchdolského country festu 2015 

 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
 • KOPYTO - Opava
 • HURRICANE - Teplice
 • SLATINSKÝ SCHRUMMEL - Slatina
 • Freďáci - Přerov
 • Můjčass-Country - Dětřichov nad Bystřicí
 • Hubertus - Uničov
 • Silvie Šiška Gadulová - Ostrava 
 • DALLAS - Lipník nad Bečvou 
 • SMEČKA - Mankovice
 • PRESSBURGRASSS - Bratislav SK
 • ARREST - Bruntál
 • HEŘMÁNEK 1983 - Dolany
 • KELT GRASS BAND - Břidličná
 • RADIM CAGOS KOLARČÍK - Kletné
 • Tommy Cayter a Rival - Ostrava
 • ToPinQui - Ostrava
 • MARIÁN & ÚLETY - V. Bílovice
 • ZAJATCI - Odry
 • BOUNTY - Brno
 • PAVEL BÝMA - OSTRAVA

4. ročník Suchdolského country festu 2014 
 • WHISKEY BEFORE BREAKFAST - Ostrava
  5 pod nulou - Opava
  Country sousedi - Havířov
  Tesák - ostrava
  MARODI - Ostrava
  KOPYTO - Opava
  DALLAS - Lipník nad Bečvou
  AREST - Bruntál
  Hubertus - Uničov
  Můjčass-Country- Bruntál
  Freďáci - PřeroV
  Slatinský Schrummel - Slatina
  Yantar - Břeclav


3. ročník Suchdolského country festu 2013

 • YANTAR - Břeclav
 • Countrybazar - Český Těšín
 • FOX -  Vysočina (kol Jihlavy)
 • Freďáci - Přerov
 • FLÁM - BRNO a široké okolí
 • COUNTRY S.R.O. -  Opava
 • Silvie Gadulová Šiška - Ostrava písničkářka
 • RESERVE – Bruntal
 • Gigi Band - Ostrava
 • OK COUNTRY- Valašské Meziříčí
 • Vrkoč Vsetín
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • eFeM Grass z Frýdek-Místek
 • FIDDLE DEDEE – Prostějov
 • Welcome Drink -Václavov
 • Jirka Dihel a Hrnek
 • Hubertus - Uničov
   

 


2. ročník Suchdolského country festu 2012

 

 • Bridge - Ostravsko
 • eFeM Grass z Frýdek-Místek
 • FIDDLE DEDEE – Prostějov
 • HRNEK -  Ostravsko
 • Hubertus - Uničov
 • Bratři bluesovi -  Ostrava
 • Můjčass-Country- Bruntál
 • OK COUNTRY- Valašské Meziříčí
 • PROSTOR – Ostrava
 • Silvie Gadulová Šiška - Ostrava písničkářka
 • RESERVE – Bruntal
 • PROSTOR - Ostrava
 • Country kapela SMEČKA - Mankovice
 • GiGi Band
 • Vrkoč Vsetín
 • Zbořec Šumperk
 • WIND Havířov
 • Welcome Drink
 • René Souček - Frýdek-Místek
 • TULÁK OSTRAVA
 • Welcome Drink Václavov
 • Slatinský Schrummel - Slatina 
 

1. ročník Suchdolského country festu 2011

 • Mendoš a KZM Ostrava
 • Country kapela SMEČKA
 • Welcome Drink
 • Libor Žíla
 • Countrybazar